Czym jest fotografia ślubna? Moim zdaniem to dziedzina fotografii reporterskiej wykonywanej w dniu ceremonii zaślubin począwszy od przygotowań po zabawę weselną. Czy każdy kto potrafi fotografować czyli zna podstawy wykonywania poprawnych technicznie zdjęć może zostać fotografem ślubnym? Myślę, że nie.

fotografia ślubna

fotografia ślubna

Od zawsze uczono mnie, że nie można być specjalistą we wszystkim. Każdy z nas ma talent czyli coś w czym jesteśmy lub czujemy się naprawdę dobrzy. Jeśli chodzi o mnie to wykonuję różne zlecenia fotograficzne jednak w fotografii reporterskiej czuję się jak ryba w wodzie. Uwielbiam sytuacje gdzie nigdy nie wiadomo co za chwilę się wydarzy lub jakie warunki oświetleniowe zastaniemy w kościele czy na sali weselnej.

Fotografia ślubna to typowy przykład „reporterki” gdzie fotografujący musi być bardziej czujnym obserwatorem, który nigdy nie wpływa na zachowanie ludzi otaczających go a raczej wychwytuje naturane emocjonalne zachowania i uwiecznia je w postaci zdjęć. Nie jestem zwolennikiem wykonywania zdjęć pozowanych, są one dla mnie zbyt sztuczne i nienaturalne.

Zdjęcie nawet ślubne to nie tylko „obrazek” to ulotna chwila opowiadająca pewną historię, uwieczniona w postaci zdjęcia. Taki efekt najlepiej ale i za razem najtrudniej uzyskać gdy ludzie czyli np goście weselni zachowują się naturalnie.

_MG_4440

fotografia ślubna wroclaw