Ślub dla wielu z nas to najważniejszy dzień w życiu. To właśnie dlatego przygotowania do ślubu trwają od kilku miesięcy nawet do 2 lat. W dniu ślubu dwoje ludzi składa sobie przysięgę małżeńską w obecności księdza/urzędnika, świadków oraz gości weselnych. W dniu ślubu wszystko musi być idealne od równo rozłożonych sztućców na stołach po pierwszy taniec bez żadnej pomyłki.

Często jednak zdarzają się różnego rodzaju sytuacje, które przez jednych są wspominane jako zabawne a przez innych gości weselnych jako te niemiłe. Często powtarzam przyszłym młodym parom, że w dniu ślubu najważniejsze jest uczucie jakie między nimi trwa a wszelkie niedociągnięcia / wypadki i inne niespodziewane sytuacje powinny zejść na 2,3,4 plan. Dla Par, które chciałyby w pełni zaplanować swój ślub mam kilka rad.

ślub wyjątkowy

ślub w pałacu

Jak już wspominałem dzień ślubu jest na tyle wyjątkowy i niepowtarzalny, że warto jest również zadbać o całą otoczkę, która towarzyszy temu pięknemu wydarzeniu. Mam tu na myśli choćby lokalizację. Warto zastanowić się czy pomysł zorganizowania swojego ślubu na świeżym powietrzu nie byłby świetnym rozwiązaniem. Oczywiście termin ślubu jest w tym momencie kluczowy i warto go brać pod uwagę. Ślub w ogrodzie, na plaży czy choćby w parku to świetna alternatywa na stworzenie idealnej atmosfery w ten wyjątkowy dzień. Wiadomo, że ślub w takim wydaniu to poważne przedsięwzięcie, które wymaga zaplanowania wielu elementów takich jak przygotowanie zadaszenia w razie deszczu lub namiotu w razie wiatru, rozstawienie krzeseł itd. itd. Oczywiście nie wszystko musi być na naszej głowie. Dziś po za obecnością zespołu/dj, kamerzysty i fotografa jest też konsultant/ka ślubny/a. Możliwości jest nieskończenie wiele jednak przy planowaniu ślubu musimy pamiętać o budżecie jaki mamy do przeznaczenia na ten cel :)

ślub zamek

ślub na zamku

Miejsce ślubu to jedna z pierwszych rzeczy do załatwienia. Miejsce jak i otoczenie nie powinno być przypadkowe. Warto brać pod uwagę przy wyborze wielkość sali, odległość od kościoła czy nawet domu.

Przed podjęciem decyzji warto obejrzeć kilka miejsc i wybrać to, najlepsze. Pamiętajmy jednak o ważnej rzeczy. Miejsce ślubu to nie tylko sala, która ma za zadanie pomieścić wszystkich gości ale to również element, mający budować wyjątkową atmosferę i gwarantujący potrzebną przestrzeń.

ślub na świeżym powietrzu

ślub na świeżym powietrzu

W dzisiejszych czasach gdy technologia prze do przodu, możliwości oświetlenia sali weselnej są praktycznie nieograniczone. Podobnie jak w przypadku zdjęć czy filmów światło odgrywa ogromną rolę przy zbudowaniu wyjątkowej atmosfery na sali weselnej. Oświetlenie choćby lampami typu LED gwarantuje piękny drugi plan dla zdjęć ślubnych czy filmu z wesela. Bardzo często właściciele średniej klasy sal weselnych potrafili w umiejętny sposób zamienić ciemne i ponure wnętrza w ekskluzywne sale za pomocą różnobarwnych świateł. Dlatego warto po za oglądaniem miejsc również pytać o możliwości lub dostępność oświetlenia.

oświetlenie sali na ślub

oświetlenie na ślubie