Skip to main content

Wybór fotografa na wesele to wcale nie takie proste jak się wydaje. Są pary młode, które podejmują decyzję o wyborze swojego fotografa ślubnego na podstawie jedynie obejrzenia portfolio oraz korespondencji mailowej.

Przyznaję, że efekt końcowy czyli zdjęcia a dokładnie ich jakość oraz klimat jaki oddają są najważniejsze, jednak są jeszcze inne elementy, które młode pary powinny brać pod uwagę.

fotograf ślubny

fotograf ślubny

Kiedy ja szukałem fotografa ślubnego chciałem aby to był ktoś wyjątkowy, ktoś kto potrafi ocenić co warto sfotografować, a co nie. Nie szukałem fotografa, który robi zdjęcia masowo, średniej jakości, który nie potrafi nawiązać kontaktu z gośćmi weselnymi i wręcz męczy mnie oraz gości swoją wieczną obecnością i błyskaniem lampą. Dlatego oceniałem nie tylko zdjęcia jakie fotograf posiadał w portfolio, ale również oceniałem jego samego jako człowieka. Mój fotograf ślubny był wrażliwy i romantyczny, bardziej skupiał się na emocjach towarzyszących chwili i je uwieczniał niż na samych kwestiach technicznych. Nawiązywał bardzo dobry kontakt z gośćmi, co powodowało idealną atmosferę podczas ślubu. Pamiętajmy również, że osoba + zdjęcia to jedno, ale doświadczenie i sprzęt to drugie. Dlatego warto na spotkaniu z fotografem pytać choćby o:

  • ilość zrealizowanych wesel lub ilość lat w branży ślubnej
  • zapasowy sprzęt tzw. backup
  • pozwolenie na wykonywanie zdjęć w miejscach sakralnych

Tak naprawdę nie ma złotego środka na sprawdzenie czy dany fotograf ślubny jest odpowiedni, godny zaufania i profesjonalny. Musicie po prostu rozmawiać, pytać porównywać i zdać się na własną intuicję.

fotograf na wesele Wrocław

fotograf na wesele Wrocław