Dla jednych par młodych najbardziej stresującym momentem w dniu wesela jest przysięga, dla drugich błogosławieństwo a dla jeszcze innych pierwszy taniec :)

Każdy z nas jest inny i inaczej przeżywa ten dzień jakim jest własne wesele. Ja osobiście do ostatniej chwili trzymałem się bardzo dobrze. W chwili gdy stanąłem przed ołtarzem w oczekiwaniu na przyszłą żonę usłyszałem dźwięk skrzypiec oraz chór, który uświadomił mi, że to już ten moment. Moje nogi przypominały wtedy galaretę a dłonie oblał pot.

weselne

nasze wesele

 

Wiedziałem, że za kilka chwil złożę przysięgę miłości i wierności do końca moich dni. Pomimo całego stresu, który mi towarzyszył każdą chwilę ze swojego ślubu wspominam niezwykle miło. Cały stres mija zaraz po minięciu progu kościoła (przynajmniej w moim przypadku). Już nawet pierwszy taniec i strach przed pomyłką i wywróceniem nie był tak straszny. Wesele samo w sobie kojarzy się z jednym… z zabawą! i tak być powinno.

Wesele to nie tylko sala, zespół i taniec do rana. Po kilku latach pracy w zawodzie fotografa ślubnego troszkę już widziałem.

Wiadomo, że nieodłącznym elementem podczas wesela są oczepiny oraz tort weselny a choćby z podziękowaniem dla rodziców już bywa różnie. Często odbywają się wcześniej lub w mniejszym gronie z uwagi na bardzo wzruszającą chwilę głównie dla rodziców. Są jednak weselne punkty programu rzadziej spotykane takie jak: pokaz fajerwerków, ognisko, pieczony prosiak, puszczanie lampionów czy inne zabawy organizowane przez zespół weselny (zawody piłki nożnej, wyścigi na hulajnogach etc.). Oczywiście nie wszystkie atrakcje mogą okazać się trafione. Warto nad każdym choć chwilkę się zastanowić czy jest to aby na pewno dobry pomysł.

zabawa weselna

udane wesele